KÖZPONTI ÍRÁSBELI FELVÉTELI VIZSGA

Tisztelt Szülők és kedves Nyolcadikosok!  Akik iskolánkat választották a központi írásbeli felvételi vizsga megírására, kérjük, tanulmányozzák át az írásbeli vizsgával kapcsolatos tudnivalókat!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy az SNI és a BTM tanulóknak – akik a többletidő miatt külön teremben írják meg a dolgozatokat – a határozatokat már elküldtük.

Aki nem találja gyermeke nevét a tájékoztató végén megnyitható PDF-es terembeosztásban, kérjük, mielőbb jelezze a 282-8213-as telefonszámon.

A központi írásbeli felvételi vizsga időpontja: 2018. január 20. 10. 00

Mivel a központi írásbeli vizsga országosan egységes időpontban zajlik, nem küldünk levélben külön értesítést.

Aki betegség miatt nem tud megjelenni a vizsgán, a távolmaradását legkésőbb a vizsga reggelén szíveskedjék bejelenteni a 282-8213-as telefonszámon.

Az orvosi igazolást legkésőbb a pótló írásbeli napján le kell adni iskolánk titkárságán.

A pótló írásbeli vizsga időpontja: 2018. január 25. 14. 00

A pótló írásbeli vizsgát csak az teheti le, aki a január 20-ai vizsgáról való távolmaradását igazolta. Vizsgaismétlésre nincs mód, minden tanuló csak egyszer tehet azonos típusú központi írásbeli vizsgát.

Az írásbeli vizsgára hozni kell:

- személyi vagy diákigazolványt,

- 2 darab kék vagy fekete színű tollat,

- ceruzát, vonalzót, körzőt (csak a szerkesztéshez lehet használni),

- enni-, innivalót,

- számológépet, aki matematikából segédeszközt használhat

Az írásbeli vizsga menete:

- érkezés az iskolába: 9.30

- elhelyezkedés a kijelölt teremben

- a személyazonosság ellenőrzése

- tájékoztatás a vizsga menetéről és a feladatlapok kijavítása utáni teendőkről

- a vizsga kezdete: 10.00 óra

- a feladatlapok megírása: 2 x 45 perc 15 perces szünettel (SNI és BTM tanulók esetében az igazgatói határozat alapján 2 x 60 perc).

A szülők a vizsga ideje alatt a portán és a könyvtárban várakozhatnak.

A kijavított feladatlapok megtekintésének lehetősége iskolánkban:

2018. január 29. hétfő 8.00 – 17.00

A középiskola nem követelheti meg, hogy a feladatlapokat is csatolják a felvételi jelentkezési laphoz, a pontszámokat tartalmazó „Értékelő lapot” viszont csatolni kell, ha az adott középiskolában felvételi követelmény a központi felvételi írásbeli vizsga.

Akinek a megtekintéskor a javítással kapcsolatban kérdése vagy észrevétele van, jelezze, és a javító tanárok megnézik a feladatlapot.

Észrevétel benyújtása a javítással kapcsolatban:

Ha a megtekintéskor nem észlelték a javítással kapcsolatos esetleges problémát, vagy a javító tanár nem értett egyet az észrevételükkel, írásbeli észrevétel nyújtható be az igazgatónak.

Határidő: 2018. január 30. 16.00 óra.

Az „Értékelő lap” átvétele: 2018. február 1. 8.00-17.00

A pontszámokat tartalmazó „Értékelő lapot” (amelynek fénymásolatát mellékelni kell a felvételi jelentkezési laphoz) a felvételi eljárás szűkös határideje miatt nem küldjük ki postán, hanem az iskola titkárságán lehet átvenni 2018. február 1-én 8.00 – 17.00 óra között.

SIKERES FELVÉTELI VIZSGÁT KÍVÁNUNK!

Terembeosztás

2018. december 16. Vasárnap