FELVÉTEL SZAKKÉPZÉSI HÍD-PROGRAMRA

Iskolánk a Szakképzési HÍD II. program keretében 20 hónapos (két tanéves) képzést indít szeptembertől  házi időszakos gyermekgondozó rész-szakképesítés megszerzésére .

(azonosító: 31 761 02)

A program két évfolyamos képzési idejű és záróvizsgával, valamint rész-szakképesítés megszerzésére irányuló komplex szakmai vizsgával zárul.

A program azoknak a tanulóknak ad lehetőséget a szakképzésbe való bekapcsolódásra, akik speciális helyzetük, hátterük vagy tanulási, beilleszkedési nehézségeik miatt nem fejezték be az általános iskolát, vagy az általános iskola befejezése után nem tanultak tovább, vagy középiskolából lemorzsolódtak.

A programban  személyre szabott fejlesztő oktatás folyik kis létszámú osztályban (8-10 fő). A tanuló a két évfolyamos képzés után sikeres komplex szakmai vizsga esetén házi időszakos gyermekgondozó rész-szakképesítést kap.

Amennyiben a tanuló nem rendelkezik alapfokú végzettséggel, az iskola alapfokú iskolai végzettséget igazoló tanúsítványt állít ki sikeres záróvizsga esetén.

A tanulmányok sikeres lezárása után a tanuló középfokú iskolában folytathatja tanulmányait.

Jelentkezhet:

• az általános iskola javaslatára az a tanuló, aki annak a tanévnek a végéig, amelyben betölti a tizenötödik életévét, legfeljebb hat általános iskolai évfolyamot végzett el sikeresen.
  • nem tanköteles tanuló, aki a képzésbe való belépés időpontjáig legfeljebb a huszonharmadik életévét töltötte be.

Részletes tájékoztató:  ITT

Jelentkezés személyesen a titkárságon.

2018. október 23. Kedd
Gyöngyi