TÁJÉKOZTATÓ A DIÁKIGAZOLVÁNYRÓL

A diákigazolványra való jogosultság ideje:

• ha a tanév végén szűnik meg a tanulói jogviszony → október 31-ig
  • ha félévkor szűnik meg a nem tanköteles tanulói jogviszonya → március 31-ig

A tanulói jogviszony megszűnésekor az iskolának be kell vonnia a diákigazolványt, és a fenti időpontig érvényes igazolást kell kiállítania, ami a régi ideiglenes diákigazolványnak felel meg.

Új diákigazolvány igénylése:

1. az okmányirodában a fénykép és az aláírás felvételének (NEK adatlap) elintézése, amelyhez személyi és lakcímkártya szükséges (ha már volt NEK adatlapja a diáknak, de elvesztette, az okmányirodában másolatot kell kérni)
  2. jelentkezés a titkárságon a személyi és lakcímkártyával, illetve az okmányirodában kapott NEK adatlappal
  3. a titkárság a személyi okmányok alapján ellenőrzi a KIR-ben szereplő adatokat
  4. a titkárság elektronikusan rögzíti az igénylést az IAR-ban
  5. a kinyomtatott ellenőrző lap adatait a diák ellenőrzi, majd aláírja a lapot
  6. a diákigazolvány megérkezéséig a titkárság igazolást állít ki, amely ideiglenes diákigazolványnak minősül, és a kiállítástól számított 60 napig érvényes, de meg is lehet hosszabbítani
  7. a diákigazolványt a tanuló lakcímére küldik ki (ezért a pontos lakcím nagyon fontos)

Ha az igénylésben és a KIR-ben szereplő személyes adatok nem egyeznek, nem gyártják le a diákigazolványt!

Érvényesítő matrica:

• a tanköteles tanulók diákigazolványa matrica nélkül is érvényes a tankötelezettség lejártát (16. életév) követő tanév október 31. napjáig, utána már csak a titkárságon ingyenesen kérhető matricával
  • az elveszett, megrongálódott matrica pótlása → 3.500,- Ft

A diákigazolvány elvesztése, megrongálódása stb. esetén:

• ugyanazok a szabályok érvényesek, mint az új igazolvány igénylésekor
  • a titkárság igazolást állít ki az új diákigazolvány megérkezéséig

A diákigazolvány bevonása:

• a tanulói jogviszony megszűnésekor (normál esetben igazolás kiadása mellett)
  • az igazolás kiadásakor (pl. megrongálódott igazolvány helyett újat igényelt)

2018. január 21. Vasárnap
Ágnes