A KÖNYVTÁR MŰKÖDÉSI RENDJE

1. A beiratkozás rendje

a) Az iskolai könyvtárnak az iskola minden tanulója és alkalmazottja tagja lehet, és térítésmentesen használhatja a könyvtár állományát.

b) A könyvtári tagság az első kölcsönzéskor jön létre, és a tanulói vagy közalkalmazotti jogviszony megszűnéséig folyamatosan érvényes. A könyvtártag a kölcsönzési jegyét – amelyet köteles megőrizni – a beiratkozáskor kapja meg.

c) A könyvtártagokról csak a következő személyes adatokat lehet nyilvántartani:

• születési adatok,
  • anyja neve,
  • tanuló esetében a gondviselő neve,
  • lakcím,
  • OM-azonosító.

d) A könyvtártag köteles tájékoztatni a könyvtárost, ha a lakcímében, illetve a tanuló, ha a gondviselője személyében változás következett be.

e) A beiratkozáskor az olvasó kötelezettséget vállal a könyvtári szabályok betartására, ezekről a könyvtáros a beiratkozáskor ad tájékoztatást.

f) Az új osztályok számára a könyvtáros a könyvtárismereti órán részletes tájékoztatást tart a könyvtár működési rendjéről, dokumentumállományáról és a dokumentumok közötti eligazodásról.

g) A könyvtárhasználóknak joguk van, hogy a könyvtáros segítségét kérjék a könyvtári állomány megismerésében és a tájékozódásban.

2. A nyitva tartás és a kölcsönzés ideje

a) Az iskolai könyvtár hetente 22 órát tart nyitva a következő időbeosztás szerint:

hétfő 11.00 – 15.30 óra
kedd  11.30 – 16.00 óra
szerda 11.00 – 15.30 óra
csütörtök 11.30 – 16.00 óra
péntek 11.00 – 15.00 óra

b) Nyitvatartási időben minden könyvtártag használhatja kölcsönzésre, helyben olvasásra, számítógépezésre, zenehallgatásra és filmnézésre a könyvtárt, tanítási órán csak azok a tanulók, akik mentesültek valamely tantárgy tanulása alól.

c) Nyitva tartási időn kívül kölcsönözni nem lehet, de a könyvtáros – ha a könyvtárban tartózkodik, és a munkájában nem zavarják – engedélyt adhat a helyben olvasásra és a számítógép használatára.

d) Az iskolai könyvtár nyitvatartási-kölcsönzési rendje a könyvtárban, a folyosói hirdetőtáblán és a tanári szobában van kifüggesztve.

2018. szeptember 18. Kedd
Diána