A TANKÖNYVKÖLCSÖNZÉS RENDJE

1. A tankönyvkölcsönzés szabályai és rendje

a) Az iskola a könyvtárból való kölcsönzés útján – új vagy használt állapotban - ingyenesen biztosítja a tankönyveket azoknak a nappali tagozatos tanulóknak, akik a normatív támogatás jogszabályban meghatározott jogosultsági feltételei valamelyikének megfelelnek.

b) Az ingyenes tankönyvre jogosult tanulók igényeinek kielégítése után fennmaradó használt tankönyveket a szociálisan rászorult tanulók az iskolai könyvtárból kikölcsönözhetik, ha a támogatásra való jogosultságukat a diákjóléti bizottság megállapította.

c) A fentieken kívül a könyvtárból kölcsönözhet tankönyvet az a tanuló, aki a tanév közben átvétellel került az iskolába,

• és nem jogosult normatív támogatásra, de a család szociális helyzete indokolttá teszi, hogy ne kényszerüljön újabb tankönyvek megvásárlására,
  • különbözeti vizsgát tesz, és a vizsga letétele után nem lesz szüksége az adott tankönyvre.

d) Az iskola lehetőség szerint könyvtári kölcsönzéssel biztosít a tanulóknak egyes szakmacsoportos tankönyveket, ha a tantárgy számára a hivatalos tankönyvjegyzéken nem szerepel akkreditált tankönyv.

e) Egyéb esetekben a tanulók a könyvtárból nem kölcsönözhetnek tankönyvet, különösen nem az óraközi szünetekben, ha a tanuló a tankönyvét otthon hagyta.

f) A tanulónak a kölcsönzött tankönyveket vissza kell szolgáltatnia a könyvtárba

• annak a tanévnek az utolsó tanítási napján, amikor az adott tantárgyból befejeződött a képzés,
  • a vizsgatárgyak tankönyveit a vizsga letételének napján,
  • ha a tanuló a szabadon választott érettségi tantárgy megváltoztatására engedélyt kapott, az újonnan választott tantárgy tankönyvének kölcsönzésekor,
  • ha a tanuló javító vagy osztályozó vizsgát tesz, az adott tantárgy tankönyveit – kivéve a vizsgatárgyakét – a vizsga letételének napján.

g) A tanuló saját tulajdonában maradhatnak a munkafüzetek, a munkatankönyvek és a nyelvkönyvek, de a többi tankönyv visszaadásakor – a selejtezés dokumentálása végett – ezeket is be kell mutatnia a könyvtárban, és ha csak kevés (vagy ceruzás) bejegyzés van bennük, a könyvtáros ezeket a tankönyveket is visszakérheti a tanulótól.

h) A tanulói jogviszony megszűnésekor a tanuló köteles a könyvtárnak visszaszolgáltatni az összes kölcsönzéssel biztosított tankönyvet.

2018. szeptember 18. Kedd
Diána