TÉRÍTÉSI DÍJ, TANDÍJ

A tanulónak jogszabályban meghatározott esetekben térítési, illetve tandíjat kell fizetnie.

• A térítési, illetve a tandíj összegét az igazgató állapítja meg a jogszabályi és a fenntartói rendelkezések alapján, a záróvizsgák vizsgadíját jogszabály határozza meg a mindenkori minimálbér százalékos arányában.
  • Az iskola az érintett tanulókat előzetesen tájékozatja a térítési, illetve a tandíj várható mértékéről, az igazgató által hozott határozatról pedig szeptember 5-ig írásban értesíti a tanulót, illetve a szülőt.
  • A térítési, illetve a tandíjat legkésőbb szeptember 30-áig, a vizsgadíjat a záróvizsgára való jelentkezéskor kell befizetni számla ellenében a gazdasági irodában.
  • Ha a tanuló a térítési, illetve a tandíjat szeptember 30-áig nem fizeti be, az iskola a tanulói jogviszonyát megszünteti. Ha a tanuló a vizsgadíj befizetését igazoló bizonylatot a záróvizsgára való jelentkezéskor nem mutatja be, a jelentkezését nem lehet elfogadni.
  • A térítési és a tandíj összegét a fenntartó által meghatározottak szerint kell csökkenteni, a részletfizetési kedvezményről – egyéni elbírálás alapján – a diákjóléti bizottság dönt. A jogszabályban meghatározott vizsgadíj összegét nem lehet csökkenteni.
  • A kedvezmények iránti írásbeli kérelmet az igazgatónak kell benyújtani szeptember 15-ig, illetve az első félév tanulmányi eredményeire való hivatkozással január 31-éig. Ha a tanuló az első félévben elért tanulmányi eredménye alapján jogosulttá válik a kedvezményre, az általa befizetett térítési, illetve tandíj összegének feléből a kedvezmény összegét visszafizeti számára az iskola, ha ezt a fenntartói rendelkezések lehetővé teszik.
  • Ha a tanuló a tanulói jogviszonyát a tanév közben megszünteti, a befizetett térítési vagy tandíj időarányos részét – kérelmére – visszafizeti számára az iskola, amennyiben ezt a fenntartói rendelkezések lehetővé teszik. Az iskola a térítési vagy a tandíjat nem fizeti vissza a tanulónak, ha a tanulói jogviszonya igazolatlan mulasztások vagy fegyelmi vétség miatt szűnt meg, illetve ha a diákjóléti bizottság döntése szerint indokolatlanul maradt ki az iskolából.

2018. május 21. Hétfő
Konstantin